Przejdź do treści

Aktualności

 

Ciebie prosimy uświęcaj rodziny....

 

Gdy kończy się maj i zbliża się Dzień mamy a potem Dzień Taty dzieci naszego przedszkola ogarniają swoją modlitwą swoje Rodziny. Dziś podczas Mszy Świętej razem z Księdzem Dyrektorem Wiesławem Mućką, personelem przedszkola dzieci modliły się za mamę, tatę i całą swoją Rodzinę. To nasz pierwszy i najważniejszy prezent, do którego dołączą w najbliższych dniach swoje występy i drobne zrobione przez siebie podarunki.


Skowronki. Sztuka ... koncertowo i muzealnie...

 

W majowy dzień Skowronki udały się do Szkoły Muzycznej na piękny koncert zaprezentowany przez uczniów tej szkoły. Dzieci miały okazję wysłuchać różnych utworów muzyki klasycznej a także poznać prezentowane instrumenty muzyczne. Chcąc wzbogacić doświadczenia dzieci w wiedzę o Białej Podlaskiej przedszkolaki udały się dziś również do Muzeum w Parku Radziwiłła. Tam, dowiedziały się co to jest muzeum oraz w jakim celu chroni się zabytki i gromadzi eksponaty muzealne. W ciekawy sposób przybliżyły sobie historię naszej miejscowości. Pobyt w Muzeum był okazją do bezpośredniego obcowania ze sztuką muzealną. Przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy i realizację edukacji regionalnej.


Koncert w Szkole Muzycznej

 

Dzisiaj przedszkolaki ze starszych grup: Pszczółek, Biedronek, Jaskółek i Skowronków wybrały się do Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fryderyka Chopina na piękny koncert zaprezentowany przez uczniów tej szkoły.  Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz wzbogacanie wiedzy na temat różnych instrumentów. Dzieci miały okazję wysłuchać różnych utworów, a także poznać prezentowane instrumenty. W przerwie pomiędzy występami braliśmy udział w zabawach muzycznych. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały i podziwiały małych wirtuozów, być może w przyszłości zostaną uczniami tej szkoły.


Dzień Ziemi u Motylków.

 

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. W grupie Motylki dzisiejszy dzień został poświęcony promowaniu postaw proekologicznych. Dzieci dowiedziały się do jakich koszy należy wyrzucać poszczególne śmieci. Żeby to utrwalić przedszkolaki same segregowały śmieci specjalnie do tego przygotowane. Tego dnia dzieci wybrały się na spacer, jednak zabrały ze sobą rękawiczki i worek na śmieci, aby sprzątnąć okolice przedszkola. Na zakończenie przedszkolaki wykonały ekorobota, któremu nadały imię „Motylkobot”. Radość była niesamowita, a przy okazji dzieci zrobiły dobry uczynek dla naszej planety.


Biedronki Multicentrum odwiedzają i planety poznają!

 

Dnia 19 kwietnia dzieci z grupy Biedronki wybrały się do Multicentrum znajdującego się w Parku Radziwiłłów. Tego dnia dzieci poszerzyły wiadomości na temat planet. Mogły się również zamienić w taką planetę i krążyć wokół słońca. Ale to nie koniec niespodzianek, ponieważ Panie przygotowały małą rywalizację i podział na dwie drużyny. Odbył się wyścig robotów edukacyjnych „photonów”, dla dzieci to była niezwykła i pełna emocji zabawa jak i memory „planety” odnajdywanie par planet w jak najkrótszym czasie. To był czas miło i aktywnie spędzony nie było chwili na nudę.


Skowronki. Ziemia jest w naszych rękach.

 

„Skowronki” cały tydzień rozmawiały o tym, jak dbać o naszą Ziemię, poznawały kodeks ekologa i uczyły się prawidłowo segregować odpady. W piątek podsumowaliśmy zgromadzoną wiedzę i urządziliśmy Quiz na Mistrza Ekologii. Dzieci udowodniły, że nauka nie „idzie w las” i wszystkie mistrzowsko uzyskały puchary. Z wielką przyjemnością i zachwytem wykonały pracę plastyczną pt. „Ziemia jest w moich rękach”. Największą frajdę, ku zaskoczeniu pań, dzieci miały z akcji wspólnego sprzątania okolicy. Przygotowani - w rękawiczkach, z workami, wyruszyliśmy na sprzątnie naszej najbliższej okolicy. Uzbieraliśmy całe 2 worki śmieci. Panie były bardzo dumne ze „Skowronków” słysząc - „To był najfajniejszy dzień w roku”. Pokazały nam, że czasem tak niewiele potrzeba, aby uszczęśliwić dzieci…


Motylki. Przegląd wiosennej piosenki.

 

Najwięksi artyści z talentami wokalnymi wzięli udział w przeglądzie piosenki o wiośnie, który jest już tradycją naszego Przedszkola. Z każdej grupy wytypowani wokaliści, w pięknych strojach, zachęcali wiosnę, aby do nas szybciutko przyszła i pozostała. Repertuar był bardzo bogaty z różnymi linia melodycznymi, od tradycyjnych mazurków po rockowe rytmy. Wykonanie było tak piękne, że wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Dyrekcję Przedszkola.


Motylki w królestwie czekolady.

 

12 kwietnia obchodzony jest Dzień Czekolady. Z tej okazji dzieci dowiedziały się, jak powstaje czekolada oraz poznały odpowiedź na pytanie, czy czekolada rośnie na drzewach. Tego dnia odbyła się również degustacja różnych rodzajów czekolad. Przedszkolaki z zasłoniętymi oczami, poprzez zmysł smaku, zgadywały jaką czekoladę jedzą. Było smakowicie!


Jaskółki. Czekoladowy zawrót głowy.

 

12 kwietnia obchodzony jest jeden z najsłodszych dni w roku – Międzynarodowy Dzień Czekolady. Tego dnia Jaskółki poszerzyły swoją wiedzę na temat skąd pochodzi i jak powstaje czekolada. Pomogły im w tym filmy edukacyjne. Najbardziej oczekiwanym elementem dnia były zajęcia kulinarne, które polegały na samodzielnym wykonaniu czekoladowego deseru. Należy pamiętać, że czekolada pomimo swojego wspaniałego aromatu i smaku powinna być spożywana z umiarem. Dlatego sześciolatki połączyły słodki smak czekolady z witaminami zawartymi w owocach i samodzielnie stworzyły zbilansowany posiłek w postaci naleśników z nutellą i dodatkami owoców. Życzymy wszystkim jak najwięcej słodkich dni…


Jaskółki. Wiosenne melodie.

 

W dniu 5 kwietnia w grupie Jaskółki odbyły się wewnętrzne przesłuchania do przedszkolnego przeglądu piosenki, który odbędzie się już niebawem. Wszystkie dzieci miały okazję zaprezentować swoje wokalne umiejętności. Po występach indywidualnych i grupowych, razem z paniami dzieci wspólnie wybrały reprezentacje grupy. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie niespodzianki.